آخرین خبرها
خانه _ نحوه باز کردن فایلهای چند قسمتی RAR و zip

نحوه باز کردن فایلهای چند قسمتی RAR و zip

نحوه باز کردن فایلهای چند قسمتی RAR

در سایت نت کابینت برای راحتی آپلود و همچنین سرعت دانلود فایلهای حجیم ، فایلهای بیشتر از ۱۰۰ مگ را به پارت های کوچک تر تبدیل کرده ایم که بعد از دانلود کامل همه پارتها میتوانید از روش زیر جهت اتصال آنها و از زیپ خارج کردن استفاده کنید .

در سایت های اینترنتی از دو فرمت برای تبدیل فایل ها به قسمت های کوچتر استفاده می شود . یکی RAR و دیگری ۷ZIP که البته از فرمت Rar درصد بیشتری از کاربران استفاده می کنند و در این آموزش قصد داریم نحوه کار با این فرمت را به شما آموزش دهیم .

۱ – در مرحله نخست شما نیاز به نرم افزار Win Rar دارید که بر روی اغلب سیستم ها نصب ایت و اگر کامپیوتر  شما این نرم افزار را ندارد از اینجا دانلود کنید .
۲ – محلی که فایل چند قسمتی خود را دانلود کرده اید بروید .

توجه داشته باشید که تمامی قسمت ها می بایست در یک پوشه باشند و در صورتی که حتی یک قسمت وجود نداشته باشد نمی توانید آنها را از حالت فشرده خارج کنید .

فایلهای چند قسمتی RAR همگی دارای اسم یکسان و شماره های متفاوت می باشند که از شماره یک شروع می شوند .
فرمت نامگذاری : Filename.rar.part1
۳ : برای استخراج فایل مورد نظر بر روی پارت شماره ۱ راست کلیک کنید . ( شکل زیر )

winrar 1 نحوه باز کردن فایلهای چند قسمتی RAR و zip

۴ – می توانید به دلخواه روی یکی از گزینه های Extract files ، Extract Here و Extract to Filename کلیک کنید . ما در این قسمت بر روی Extract Here کلیک می کنیم .
در این مرحله در صورت محافظت آرشیو RAR به وسیله پسورد از شما خواسته می شود تا پسورد فایل را وارد کنید و در صورتی که فایل رمزگذاری نشده باشد از شما رمز نخواهد خواست .

winrar 2 نحوه باز کردن فایلهای چند قسمتی RAR و zip

۵ – پس از وارد کردن پسورد خواسته شده بر روی گزینه OK کلیک کنید تا قسمت های مختلف به هم چسبانده شوند .winrar 3 نحوه باز کردن فایلهای چند قسمتی RAR و zip

نکته : گاهی اوقات به دلیل ناقص دانلود شدن فایل اخطارهایی به شما داده می شود که در آن شماره پارتی که خراب دانلود شده است را نشان می دهد که می بایست آن قسمت را مجدد دانلود کنید .